Projekty Doradcze

Przedsiębiorstwa

Dostawcy IT

Inwestorzy IT

Projekty Edukacyjne

Szkolenia

Wydawnictwo

Media » Informacje prasowe

Premiera książki "Systemy IT w Polsce: jak wybierać?"
W czerwcu 2016 roku na rynku polskim pojawiła się publikacja książkowa "Systemy IT w Polsce: jak wybierać?". Publikacja opracowana przez Wydawnictwo BPC Group stanowi kompendium wiedzy dla kadry menadżerskiej przedsiębiorstw, która wybiera systemy informatyczne wspierające zarządzanie. Premiera książki miała miejsce w trakcie Synergy Days 2016, organizowanej przez BPC Group konferencji poświęconej zaawansowanym rozwiązaniom IT.

Książka "Systemy IT w Polsce: jak wybierać?" zawiera rekomendacje systemów ERP oraz firm wdrożeniowych, które je oferują, z podziałem na branże. Ponadto zawiera informacje na temat specjalistycznych systemów informatycznych. Zarówno przeznaczonych dla działów produkcji (MES, APS, PLM), utrzymania ruchu (CMMS), gospodarki magazynowej (WMS), obsługi klienta (CRM) oraz osób obsługujących procesy biznesowe w przedsiębiorstwach (BI, workflow) i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo informacji. Wnioski zawarte w książce powstały na podstawie przeprowadzonej przez konsultantów BPC Group analizy m.in.
Dotychczas Wydawnictwo BPC wypuściło na rynek raporty poświęcone inwestycjom informatycznym w poszczególnych branżach oraz analizy procesów inwestycyjnych, jakie mają miejsce w polskich przedsiębiorstwach. Ponadto z początkiem 2016 roku wydana została pozycja traktująca o polskim rynku dostawców rozwiązań IT "Dostawcy IT w Polsce: z kim współpracować?". Jej rozszerzenie - publikacja "Systemy IT w Polsce: jak wybierać?" wpisuje się w edukacyjną misję Wydawnictwa BPC. Jest nią przygotowanie przedsiębiorców do przeprowadzenia procesu wyboru zaawansowanych rozwiązań IT.
Międzynarodowe działania BPC Group w I półroczu 2016 roku.
Od początku 2015 roku BPC Group rozwija swoją działalność w zakresie współpracy z producentami i dostawcami rozwiązań IT z całej Europy, w celu wsparcia ich ekspansji produktowej na rynek Polski. Działania te realizowane są pod hasłem IT Business in Poland.

Bogate doświadczenie konsultantów BPC GROUP (Synergy Poland oraz Business Penetration & Consultiing) w zakresie wprowadzenia rozwiązań IT na rynek Polski oraz kompleksowa wiedza w obszarze planowanych inwestycji informatycznych okazuje się niezbędnym wsparciem dla dostawców zagranicznych. Decydenci korzystają z niej na każdym etapie budowania i realizacji strategii rozwoju: począwszy od pozycjonowania produktu i usług na tle konkurencji (funkcjonalności i cena rozwiązań) poprzez budowę kanału sprzedaży, aż po wsparcie przedsprzedażne.

Wśród usług, które w ramach tego projektu oferuje BPC Group są konferencje międzynarodowe, dedykowane raporty pozycjonujące dane rozwiązanie IT na tle konkurencji z określonych branż polskiego rynku, budowanie kanałów sprzedaży oraz generalna opieka nad procesem wejścia na polski rynek.

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja BPC Group
Pierwsza Konferencja Międzynarodowa organizowana w ramach projektu IT Business in Poland została zorganizowana w marcu 2016 roku w Krakowie. Zgromadziła ona ponad 200 gości – reprezentantów przedsiębiorstw produkcyjnych oraz dostawców zaawansowanych rozwiązań informatycznych z Polski i z zagranicy (m.in. z Czech, Niemiec, Włoch, Finlandii i Węgier). Zagraniczni inwestorzy wzięli również udział w warsztatach dotyczących specyfiki polskiego rynku IT, które zostały przeprowadzone przez specjalistów BPC Group, na których poruszono następującą tematykę:
Pierwsza Konferencja Międzynarodowa organizowana przez BPC Group została objęta patronatem honorowym Ambasady Węgier, Ambasady Republiki Czeskiej, Ambasady Republiki Słowackiej, a także Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Pierwsze kontrakty zagraniczne
W I półroczu 2016 roku BPC Group nawiązało długoterminową współpracę z dostawcami rozwiązań informatycznych m.in. z Czech, Finlandii, Niemiec i Włoch. Współpraca dotyczy wprowadzania rozwiązań oferowanych przez dostawców na rynek polskich przedsiębiorstw sektora MSP i Korporacyjnego. Projekty uwzględniają opracowanie biznes planów na potrzeby rozpoczęcia dzielności producentów w Polsce, które obejmują: pozycjonowanie systemów na rynku, budowę sieci dealerskich oraz nawiązanie kontaktów z przedsiębiorstwami, które planują informatyzację. BPC Group zapewni producentom kompleksową opiekę także w obszarze promocji i marketingu rozwiązań na rynku polskich przedsiębiorstw. Zagraniczni dostawcy będą uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych m.in konferencjach i warstwach organizowanych przez BPC Group, a informacja o ich systemach będzie prezentowana na łamach Raportów Analitycznych publikowanych przez BPC Group.
Synergy Days 2016 pod hasłem: "Rozwiązania IT w Polsce: jak wybierać?".
W czerwcu 2016 roku firmy BPC Group zorganizowały ogólnopolską konferencję informatyczną z cyklu `Synergy Days`. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 przedstawicieli kadry decyzyjnej dużych i średnich przedsiębiorstw, która zamierza zainwestować w nowe rozwiązania informatyczne do końca 2017 roku. W trakcie konferencji zaprezentowano ponad 80 systemów IT, które wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Synergy Days to ogólnopolskie forum wymiany informacji pomiędzy kadrą decyzyjną dużych i średnich przedsiębiorstw, a dostawcami rozwiązań informatycznych. Tegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem przewodnim: "Rozwiązania IT w Polsce: jak wybierać?".

W trakcie części konferencyjnej przedstawiano uczestnikom możliwości zaawansowanych rozwiązań IT, które znajdują zastosowanie w zarządzaniu całą organizacją lub jej strategicznymi obszarami. Przedsiębiorcy uczestniczyli w kilku blokach tematycznych m.in. ERP, na którym przedstawiano systemy usprawniające zarządzanie całym przedsiębiorstwem, MES, w trakcie którego prezentowano rozwiązania dla obszaru produkcyjnego. Kadra zarządzająca przybyła także licznie na spotkania prezentacyjne obszaru BI i Workflow, które koncentrowały się wokół problematyki analityki zarządczej i obiegu informacji.

Podczas Synergy Days przedsiębiorcy oraz dostawcy uczestniczyli w kilku debatach eksperckich, w trakcie których omawiano problemy związane z wyborem systemów informatycznych oraz poruszano kwestie dotyczące finansowania inwestycji IT. Obecnie BPC Group monitoruje ponad 400 procesów wyboru systemów IT w obszarze zarzadzania, co czwarty projekt wymaga wsparcia doradczego, gdyż przedsiębiorcy nie radzą sobie z organizacją tak trudnego i specjalistycznego procesu. Aby ułatwić przedsiębiorcom wybór systemów i pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów konsultanci BPC Grup w trakcie Synergy Days zorganizowali ponad 50 indywidulanych spotkań przedsiębiorców z dostawcami.

Synergy Days wspierało kilkadziesiąt specjalistycznych portali branżowych i informatycznych, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałkowie Województw Mazowieckiego i Małopolskiego. Wydarzenie przyciągnęło również inwestorów z zagranicy. Na Synergy Days przyjechali dostawcy z Czech, Finlandii i Niemiec, którzy zainteresowani są wprowadzeniem swoich rozwiązań informatycznych na rynek polskich przedsiębiorstw i zamierzają przy realizacji tych projektów współpracować z BPC Group.
 
Informacje prasowe Materiały informacyjne Kontakt dla mediów
Copyright 2007 – 2017 © Prawa autorskie do strony internetowej oraz jej zawartości przysługują wyłącznie
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o. i chronione są przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
Polityka Prywatności Grupy BPC
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide


Rusza największa w Polsce baza systemów IT.
Do premiery pozostało:
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy